Як правильно підібрати газовий котел?
Як правильно підібрати газовий котел
Перед встановленням опалювальної системи в будинку стає актуальним питання - як правильно підібрати газовий котел для своєї оселі. Адже правильний підбір дозволить не тільки створити комфортну температуру приміщення, але й дає можливість зекономити та збільшити ККД (коефіцієнт корисної дії) агрегату. Великий вибір дає змогу обрати котел найбільш точно під потрібні параметри: потужність, варіант установки, спосіб застосування.
Види і типи газових котлів. Одноконтурний чи двоконтурний котел
Одноконтурний котел - призначений для прогрівання лише оселі. Він надійний економний і компактний. Проте, якщо в майбутньому ви плануєте під'єднати джерело для підігріву води, то варто одразу звернути увагу на двоконтурний котел.
Двоконтурний котел є більш функціональним. Він зможе нагрівати і воду і оселю одночасно. Доступніші і найрізноманітніші, вони давно стали найпопулярнішим вибором споживачів. Легка установка, зниження тепловтрат, доступна ціна й великий вибір.
Розрахунок потужності
Перш за все, потрібно звернути увагу на потужність котла. Теплова потужність вимірюється в кіловатах (кВт) і вказується у технічному паспорті моделі котла. Зазвичай, підбір газового котла краще довірити професіоналам, але приблизні показники можна визначити самостійно. Потрібно пам’ятати два важливих правила:
- Якщо котел буде надто потужним і працюватиме на всю свою потужність, це може призвести до зносу його деталей і швидкої поломки.
- Якщо ж навпаки, з малою потужністю, то це призведе до частого включення грілки, для підігріву малих об'ємів води. Що в свою чергу призведе до утворення конденсату і проїданню кислотами частин димоходу, а то й самих частин котла.
Для правильного підбору потужностей потрібно враховувати і площу приміщення, і облік теплових витрат. А також, де саме буде встановлено котел: в квартирі чи в будинку.
Для того, щоб дізнатися оптимальну теплопродуктивність нагрівача слід скористатися елементарним співвідношення площі до потужності. Використовуємо формулу: 10 м2 = 1000 Вт. Такий варіант коректний для будинків із середнім ступенем теплоізоляції та висотою стелі близько 2,7 м.
Розрахунок потужності котла з одним контуром
Виконавши найпростіший розрахунок для одноконтурного настінного або підлогового котла за допомогою співвідношення 10 кВт на 100 м² потрібно збільшити розрахункове значення на 15–20%.
Приведемо простий приклад для розрахунку квартири площею 70 м².
Отже, 7000 + 20 % = 8400 Вт, що відповідає значенню 8,4 кВт.
Розрахунок потужності двоконтурного котла
Розрахунок робимо на основі такого співвідношення: 10 м² = 1 000 Вт + 20% (запас) + 20% (нагрів води). Якщо будинок має площу 200 м², то величина складе: 20 000 Вт + 40% = 28 000 Вт (28 кВт)
Розрахунок потужності котла з урахуванням кліматичної зони
Для визначення максимально точного значення потужності котла враховуються додаткові параметри - кліматичні зони. Згідно нормативів ДБН, які діють з 2017 року, Україна поділяється на дві кліматичні зони.
Зона 1: Pр=1,3-1,4 кВт/м2
Зона 2: Pр=0,9-1 кВт/м2
Отже, формула розрахунку матиме наступний вигляд:
P=S∙Pp/10, де
Р - потужність котла (кВт);
S – площа приміщення (м2);
Pр – питома потужність котла (кВт/м2) (потужність на кожні 10 м2)
Для прикладу візьмемо будинок в Чернівецькій області, площею 150 м2:
P=150∙1,3∙1,24/10=27,3 кВт
Важливо! Для двоконтурного котла до значення P потрібно додавати 25%
Типи встановлення котлів. Настінні та підлогові котли.
Вибір типу встановлення котлів залежить не тільки від уподобань. Настінні котли, на відміну від підлогових, мають набагато меньший запас потужності, проте вони компактні, займають небагато місця, ідеально вписуються в інтер'єр кухні та ін. Настінні котли представлені діапазоном потужності 12 - 36 кВт.
Підлогові котли мають великі габарити та набагато більший діапазон потужності, який може досягати 160 кВт. Зазвичай, підлогові котли встановлюються в окремих приміщеннях та невеликих котельнях.
Для квартир зазвичай купують настінні моделі - вони компактні і легко вписуються в інтер'єр квартири. Для опалення великих будинків та котеджів використовують потужніші підлогові обігрівачі, де є можливість виділити окреме приміщення для котельні.
Конденсаційні чи традиційні котли. В чому відмінність?
Традиційний котел. Продукти згоряння проходять через теплообмінник, нагрівають воду (теплоносій) і відводяться в димохід, зберігаючи досить високу температуру: 110°С – 250°С, залежно від моделі котла. Звичайний котел для приватного будинку не дозволяє знижувати температуру димових газів менше 110 ° С: вони почнуть конденсуватися, утворюючи агресивну рідину, яка дуже скоро зруйнує димохід і топку. Тому значна частка тепла залишається невикористаною та викидається в атмосферу. Традиційний котел простіше для опалення приватного помешкання за конструкцією, установкою і по ціні дешевший ніж конденсаційний.
Конденсаційний котел. Сконструйований так, щоб продукти згоряння охолоджувалися сильніше, ніж у традиційному котлі, і відводяться не у вигляді газу, а у вигляді рідини (конденсату). У цьому – основна відмінність у принципах роботи традиційного та конденсаційного котла. У конденсаційному димові гази проходять через теплообмінник особливої конструкції, виготовлений з антикорозійного матеріалу. Тут вони нагрівають воду, так само, як у звичайному котлі, але при цьому охолоджуються до температури «точки роси» (56°С для природного газу) і конденсуються. Конденсаційний котел дорожчий, але економічніший та потужніший і можуть мати потужність до 120 кВт. Для встановлення може знадобитися окреме приміщення.
Що впливає на вибір газового котла
Для правильного вибору газового котла потрібно визначити площу приміщення, місцевість, де знаходиться будинок чи квартира, а також спосіб інсталяції агрегату. Дизайн обігрівача є також важливим моментом. Сучасні котли не тільки багатофункціональні, але й мають привабливий вигляд.
Правильний вибір теплової продуктивності газового котла дозволить використовувати обладнання з максимальною ефективністю. Оптимально підібрана модель не тільки забезпечує комфортну температуру в будинку, але й служитиме з мінімальним зношенням деталей та вузлів.
Для точного розрахунку, при виборі газового обладнання, ви можете звернутись до менеджерів нашої компанії. Ми допоможемо вам створити комфорт та затишок вашої оселі.